III Miejsce na XVI Gali Tanecznej MIX w Wodzisławiu Śląskim 2017


DSC_3805
Wodzisławskie Centrum Kultury jak co roku zorganizowało już XVI edycję Gali Tanecznej MIX. Ta jedna z największych imprez tanecznych na południu Polski odbyła się w sobotę 22 kwietnia 2017. Honorowy Patronat nad XVI Galą Taneczną MIX objął Prezydent Miasta Wodzisławia Śląskiego Mieczysław Kieca.

Wodzisławska Gala to ogólnopolski przegląd zespołów tanecznych w następujących kategoriach: street dance, show dance i taniec towarzyski.

W tej ostatniej kategorii, w grupie wiekowej 7-11 lat, wystąpiła z nowym programem formacja tańca towarzyskiego Aqua Dance, działająca przy środowiskowym klubie Akwarium w Żywcu.
Nasi tancerze po raz pierwszy zaprezentowali swój nowy układ taneczny „Madalatino„, który w całości opracowała i przygotowała kierownik zespołu Pani Anna Kamińska.
Nasi tancerze wywalczyli, w tej mocno obsadzonej kategorii, 3 miejsce, znajdując uznanie wśród sędziów, którymi byli:DSC_3901

Arkadiusz Franczak – Sosnowiec – Tancerz, choreograf, juror konkursów tanecznych
Dariusz Kurzeja – Bytom – Śląska Szkoła Tańca, sędzia klasy międzynarodowej PTT
Anna Dowganowska z Łodzi – tancerka, finalistka programu telewizyjnego „You Can Dance

Wodzisławska Gala to jedno z największych tego typu wydarzeń w Polsce. Biorą w niej udział tancerze w wieku od lat siedmiu oraz młodzież i dorośli zrzeszeni w zespołach działających w szkołach, klubach i domach kultury z terenu całej Polski. W tegorocznej  Galii MIX wzięło udział 1200 tancerzy.

 

Film występu jest dostępny już na naszej stronie

Zdjęcia z występu i rozdania nagród można zobaczyć w galerii:

Dziękujemy również p. Michałowi K. za udostępnienie zdjęć z występu, które możemy zobaczyć poniżej w osobnej galerii.