I Miejsce na Gali Tanecznej MIX w Wodzisławiu – Maj 2021 – On-line


W niedzielę, 16 maja odbyła się Gala Taneczna MIX 2021.

W kategorii TANIEC TOWARZYSKI 12-15 lat I miejsce zajęła formacja Aqua Dance z Żywca, prezentująca układ taneczny w stylu standardowym „Magia Disneya”.

Impreza odbyła się bez udziału publiczności. Wydarzenie można było śledzić na kanale YouTube WCK. 240 minut tanecznego streamu miało ponad 2400 wyświetleń na kanale YouTube. Do udziału zakwalifikowanych zostało 38 zespołów w 4 kategoriach stylowych. Wśród uczestników znalazły się zespoły z Oświęcimia, Rybnika, Zabrza, Knurowa, Bielska-Białej, Żor, Kóz, Wodzisławia Śląskiego, Marklowic, Nysy, Tychów oraz Żywca.

W pierwszym etapie zespoły zgłaszały się do WCK, przesyłając swoje nagrane występy. Drugi etap to ocena komisji sędziowskiej, składającej się ze specjalistów z zakresu różnych technik tańca.

W kategorii TANIEC TOWARZYSKI 12-15 lat I miejsce zajęła formacja Aqua Dance z Żywca. Choreografię i muzykę do układu „Magia Disneya” przygotowała Pani Anna Kamińska, która prowadzi formację od 7 lat. Jest ona również kierownikiem i trenerem zespołu. Piękny układ pozwolił widzom na przeniesienie się w świat dzieciństwa, gdyż prezentowany był do muzyki z filmów Walt’a Disney’a.

Wyniki tegorocznej Gali Tanecznej MIX można obejrzeć pod linkiem: https://wck.wodzislaw-slaski.pl/za-nami-gala-taneczna-mix-wyniki

Organizatorem wydarzenia było Wodzisławskie Centrum Kultury przy wsparciu Klubu Tańca Towarzyskiego „Spin”.

Występ można zobaczyć na filmie.

Z występu jest również galeria zdjęć.